Svarbūs pokyčiai interneto reklamos rinkoje

SUDIE FLASH, SVEIKAS ATVYKĘS HTML5!

Turbūt jau girdėjote, kad „Google“ nuo rugsėjo pradžios žengia svarbų žingsnį interneto reklamos istorijoje – populiariausia pasaulyje „Chrome“ naršyklė nustos automatiškai rodyti FLASH banerių animaciją, todėl dauguma šiuo metu portaluose transliuojamų banerių nebus pilnai atvaizduojami.

Daugeliui kyla klausimų – kaip tai atrodys, kokie galimi sprendimai, kiek jie kainuos, ar teks pereiti prie statinių paveiksliukų, ar galėsime stebėti įprastinę reklamos statistiką ir t.t. Norime nuraminti – „Impartner“ turi atsakymus į jūsų klausimus! Skaitykite toliau. ;)

Naršyklės

KODĖL TAI SVARBU?

Pagal „Gemius“ duomenis, surinktus iš populiariausių Lietuvos portalų vartotojų, šiuo metu „Chrome“ naršykle naudojasi apie 32% vartotojų. Kitais duomenimis, jų gali būti ir dar daugiau.

Taip pat negalima ignoruoti sparčiai ir nuolatos augančio srauto iš mobilių vartotojų (išmanieji telefonai, planšetės), kuris sudaro apie 27%. Dauguma šių vartotojų ir anksčiau negalėjo matyti FLASH reklamos.

Apibendrinant galima teigti, kad nuo rugsėjo jau apie 60% vartotojų nebematys FLASH reklamų.

KAIP TAI ATRODYS?

Dažniausiai FLASH formato reklaminiuose skydeliuose (baneriuose) animacija nebus paleidžiama automatiškai kaip buvo iki šiol, o atsiras mygtukas „Play“, kurį paspaudęs vartotojas savo iniciatyva galės peržiūrėti FLASH animaciją. Kitu atveju vartotojui bus rodomas patamsintas banerio plotas su „Play“ mygtuku:

DELFI

Reklamos transliuotojai greičiausiai apmokestins tokių banerių parodymus nepriklausomai nuo to ar jie buvo „sustabdyti“, ar pasileido automatiškai, todėl reklamos užsakovams teks atsisakyti FLASH technologijos banerių.

KOKIOS ALTERNATYVOS IR SPRENDIMAI?

Statiniai paveiksliukai (.JPG, .PNG)
Tai senas ir plačiai naudojamas reklamos internete formatas. Didžiausias statinių paveiksliukų trūkumas yra tas, kad baneris turi būti iš vieno kadro, dėl to jame telpa mažiau informacijos, nėra jokios interakcijos. Taip pat statiniai baneriai yra mažiau pastebimi ir prasčiau atkreipia vartotojų dėmesį.

Animuotas paveiksliukas (.GIF)
Senas formatas, dažnai naudojamas nedidelių išmatavimų reklamoje mobiliuose įrenginiuose. GIF banerių trūkumai – prasta nuotraukų atvaizdavimo kokybė, primityvi „old school“ animacija, didelis „svoris“ ribojantis GIF banerių kokybę ir kadrų skaičių, nėra jokios interakcijos.

HTML5 animuoti baneriai
HTML5 – tai naujos kartos technologija, nereikalaujanti jokių papildomų įskiepių naršyklėje ir tai bene kokybiškiausia alternatyva pakeisti iki šiol interneto reklamos rinkoje vyravusią FLASH technologiją. HTML5 baneriai veiks visose moderniose naršyklėse, taip pat ir būsimoje „Chrome“ versijoje bei visuose mobiliuosiuose įrenginiuose.

HTML5Mes jau kuriame HTML5 banerius
„Impartner“ specialistai jau kuris laikas naudoja keletą skirtingų HTML5 banerių kūrimo įrankių – Adobe Edge Animate, Google Swiffy, Google Web Designer, Adform HTML5 studio ir kt. Įrankių pasirinkimas priklauso nuo to kokiuose kanaluose bus transliuojama reklama ir nuo paties banerio savybių bei tikslų.

Padedame reklamos transliuotojams
„Impartner“ padeda reklamos transliuotojams sklandžiai pereiti nuo FLASH technologijos prie HTML5 ir spręsti tokius transliavimo iššūkius kaip: didesnis HTML5 banerių svoris, paspaudimų bei kitų interakcijų sekimas ir pan.

Mes žinome kaip profesionaliai sukurti HTML5 banerius, kad savo išvaizda ir animacijos kokybe jie nenusileistų FLASH baneriams, o savo galimybėmis, interakcijomis ir suderinamumu juos lenktų.

Prognozuojame, kad ateinančius kelis mėnesius kol visi rinkos dalyviai (reklamos gamintojai, medija ir kūrybinės agentūros, reklamos transliuotojai) iki galo perpras HTML5 banerių gamybos, testavimo ir perdavimo transliavimui subtilybes, HTML5 banerių gamybos kaina dėl šių papildomų darbų gali būti 20-25% didesnė nei FLASH banerių.

HTML5 BANERIŲ PAVYZDŽIAI

Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių banerių, sukurtų su HTML5 technologija ir veikiančių tiek „Chrome“ naršyklėje, tiek ir mobiliuosiuose įrenginiuose:

Jack Daniel's Honey Admiral Markets Douglas kosmetika Palanga City Utenos Radler

 

REIKIA PAGALBOS?

Skambinkite mums +370 5 2753965 arba rašykite info@impartner.lt

<
Klientai ir partneriai

Mūsų klientai, kūrybinės bei media agentūros ir prekės ženklai, su kuriais mes dirbame.